• Bałtycka 64a

  Bydgoszcz, 85-707

 • Godziny otwarcia

  Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 • Zadzwoń

  693 507 530

27 kwi

Jeżeli częścią naprawy Państwa laptopa była wymiana dysku i\lub instalacja nowego systemu operacyjnego, mogą pojawić się pewnie niedogodności związane z jego użytkowaniem. Zapisane sieci bezprzewodowe, zainstalowane urządzenia zewnętrzne oraz zapisane dane logowania będą utracone i należy je ponownie zapisać. W tym krótkim poradniku pomożemy Państwu tego dokonać na przykładzie dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych: Windows 7 oraz Windows 10.

Zapisane sieci bezprzewodowe:

 1. Najpierw musimy się upewnić, że karta WiFi jest włączona. W tym celu, w zasobniku systemowym, odnajdujemy ikonę połączeń bezprzewodowych i klikamy na nią.
 2. Wyświetli nam się lista wszystkich dostępnych połączeń, z których wybieramy to, z którym chcemy się połączyć i zatwierdzamy klikając w „Połącz”.
 3. Jeżeli wybrana przez nas sieć jest zabezpieczona, podajemy hasło.
 4. Teraz możemy cieszyć się połączeniem.
 5. Czynność powtarzamy dla każdej znanej nam sieci. Jeżeli nie chcemy w przyszłości wykonywać tych kroków, warto przez kliknięciem „Połącz” zaznaczyć opcję automatycznego łączenia.

Drukarki:

 1. Aby korzystać z drukarki musimy ją podłączyć do prądu, włączyć i podłączyć do laptopa.
 2. W obu przykładowych systemach większość drukarek zainstaluje się samoczynnie i nie ma konieczności ręcznego ich dodawania. W niektórych przypadkach jednak, system da informację o nierozpoznanym urządzeniu, które musimy ręcznie zainstalować. W tym celu potrzebny będzie nam sterownik drukarki. Znajduje się on na płycie dołączonej do urządzenia lub ściągamy go ze strony producenta drukarki, podając nazwę modelu.
 3. Większość instalatorów sama prosi o podłączenie drukarki w odpowiednim momencie, więc na tym etapie możemy odłączyć urządzenie od komputera.
 4. Uruchamiamy instalator i postępujemy zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie.
 5. Kiedy instalator poprosi nas o podłączenie drukarki do komputera, wkładamy przewód USB do odpowiedniego portu.
 6. Po zakończonej instalacji drukarka jest gotowa do użycia.